Nagy nehezen, de legyűrték a brazilok Costa Ricát

Támogassa a Magyar Hangot!

Legyen Ön is előfizetőnk, rendelje házhoz a Magyar Hangot! Ha más módon támogatná a lapot ebben a nehéz helyzetben, azt is megteheti (PayPal és bankkártya is)! Köszönjük! ELŐFIZETEK

A brazil labdarúgó-válogatott győzelmét jövendölte a Costa Rica elleni világbajnoki csoportmérkőzésre Achilles, az Ermitázs kandúrja. A süket macska úgy döntött, hogy a brazil zászló mellett álló tálból eszik először. Igaz, csak második megközelítésre, mert az első körben csak megszaglászta a számára két edényben kihelyezett eledelt és csak újbóli hívogatásra kezdett el falatozni abból, amely az E csoport favoritját jelképezte.  Még az sem késztette döntése megváltoztatására, hogy kiderült, hogy a braziloknál sérülés miatt változtatni kellett, ugyanis Danilo helyén Fagner lesz ott a védelem jobb szélén.

„Ne aggódjanak Neymar miatt, jól van. Egy olyan sérülés után, ami neki volt, legalább öt meccs kell, hogy valaki újra százszázalékos állapotban legyen. De jó úton halad” – közölte a brazil kapitány legnagyobb sztárjáról, mintegy eleve felmentve őt egy esetleges gyenge teljesítmény miatt. Persze a gyengét mindenki Neymar szintjéhez értse…

Mindenesetre ezért vagy tán másért, de Coutinho megpróbálta átvenni a falkavezér szerepét, ám a 4. percben ezúttal majd egy méterrel elzúgott a kapufa mellett az életerős lövése. Aztán beindult Costa Rica! Előbb Gamboa bombája kerülte el a brazil kaput, majd a 14. percben rebeghettek hálaimát a brazil szurkolók, miután egy szemre is tetszetős támadás végén Venegas elhúzott a szélen, centerezett, ám az érkező Borges jobbal a jobb kapufa mellé lőtt. Aztán a brazilok is elkezdtek futballozni, és a 27. percben végre megvillant Neymar, ám a kilépő brazil elől az utolsó pillanatban rúgta el a labdát Navas, majd egy újabb Coutinho-löket kerülte el a minden erejükkel védekező latin-amerikaiak kapuját. A brazilok erejének egy része az állandó reklamálásokra ment el, így senki sem csodálkozott azon, hogy amikor a bíró szünetre vezényelte a csapatokat, 0–0 állt az eredményjelzőn.

A második félidő első öt percében mindent el akartak dönteni Neymárék, ám három gólszerzési lehetőségükből valamennyi kimaradt, ha Jesus, ha Coutinho, vagy éppen Neymar került helyzetbe, míg Navas sokadszorra igazolta, miért is ő a Real Madrid elsőszámú kapusa. Hatalmas nyomás nehezedett Costa Ricára, az első tíz percben 88 (!) százalékban volt a labda a braziloknál. A 60. percben kiszabadultak a latin-amerikaiak, és bizony ha Duarte nem töri el a labdát a brazil 16-son belül, akár a vezetést is megszerezhették volna. Mindenesetre az látszott, ha Neymar a rengeteg szöveg helyett nem kezd el inkább a játékkal foglalkozni, újra kellemetlen meglepetés érheti a selecaót. Amikor focizott, azonnal helyzetbe is került: nagyszerűen csapott le egy rossz átadásra, széles tér nyílt előtte, majd 17 méterről a bal felsőt vette célba, csakhogy centikkel ugyan, de eltévesztette.

Majd jött a 78. perc, amikor úgy tűnt, Neymart csak szabálytalanul tudták megállítani a 16-oson belül, és Kuipers előbb megadta a 11-est, majd a videóbíró jelzését követően visszanézte a jelenetet, és rövid gondolkodás után visszavonta a büntetőt. Ez a braziloknak sok(k) volt egy kicsit, így a bíró két sárgával lehiggasztotta a reklamáló Neymart és Coutinhót. Elképesztően nyomtak a brazilok, csak másodpercekig volt Costa Ricánál a labda, ám ahány lövés ment Navas kapuja felé, az mind a kapus kezében halt el.

És amikor már mindenki elhitte, hogy megszülethet a vb első 0-0-s eredménye, érkezett Coutinho, és a 91. percben bevágta a brazilok vezető  gólját, amit a végén a kitámadó Costa Rica ellen Neymar még megfejelt eggyel.. Ezúttal Dávid alulmaradt Góliáttal szemben. Ráadásul még ki is esett...